Prawo a namierzanie telefonów

Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych reguluje prawo do ochrony danych osobowych każdej osoby, która żyje legalnie na terenie Rzeczpospolitej Polski.

Art.6 niniejszej ustawy mówi:
„W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej”.

Legalne, czy nie?

Wielu zastanawia się, czy stosowanie lokalizacji w telefonie nie pogwałca obowiązujących przepisów prawa. Nie należy wysuwać zbyt daleko idących wniosków. Wszystko zależy oczywiście od zastosowania, na jakie się zdecydujemy. Jeżeli wykorzystasz lokalizację telefonu do namierzenia własnego sprzętu, to w żaden sposób nie pogwałcisz prawa. W końcu pomożesz sobie jedynie w znalezieniu sprzętu, który tak często gubisz. Na pewno również Twoi bliscy nie będą mieli nic przeciwko, jeśli zdecydujesz się na namierzanie ich telefonów. Będą zadowoleni, że chcesz o nich dbać. Poczują się bezpiecznie, bo będą mieli świadomość, że jeżeli coś złego im się stanie, Twoja pomoc będzie niezbędna przy ich odnalezieniu.

Namierzenie telefonu jest pomocne także wtedy, gdy podejrzewasz, że bliska Ci osoba zdradza Cię i oszukuje Cię. Nie miej skrupułów, że łamiesz jej prawo do ochrony danych osobowych. Wykorzystaj wiedzę dla siebie, aby skończyć te fałszywą znajomość.

Korzystając z lokalizacji telefonu poprzez sygnał GPS nie łamiesz prawa. Ułatwiasz sobie życie i sprawiasz, że Twoi bliscy oraz posiadane przez nich sprzętu będą bezpieczne i łatwe do znalezienia w każdej sytuacji.